VÝSTAVA ŽIDOVSKÝ HŘBITOV U HŘIVČIC - REKONSTRUKCE A HISTORIEvystava_hrivcice_2017SPOLEK NA OBNOVU ŽIDOVSKÝCH PAMÁTEK NA PERUCKU uskutečnil výstavu autorů Ivo Suslika, Ing. arch., Anny Krausové Židovský hřbitov u Hřivčic - Rekonstrukce a historie, která se konala v Obřadní síni Židovského hřbitova v Lounech ve dnech 1.10. 2017 až 1.12. 2017.

Výstava se věnovala historii této židovské památky s uvedením nově zpracované historicko geografické studie hřbitova autorů Mgr. Daniela Polakoviče z Židovského musea v Praze a PhDr. Ing. Václava Freda Chvátala z Musea Českého lesa v Tachově.

Slavnostní vernisáže se účastnili občané města Louny i městyse Peruc, zástupce Židovské obce Teplice pan Oldřich Látal, zástupce Nadačního fondu holocaustu p. Michael Lichteinstein, zastupitel města Louny pan Mgr. Vladimír Antonín Hons a další významní hosté. Vernisáž slovem provázel kazatel Husova sboru na Peruci Ing. Ivo Kraus.

Cílem projektu bylo upozornit širší veřejnost na existenci významné židovské památky v regionu, Židovského hřbitova u Hřivčic a tím lidem připomenout, že Židé byli po staletí součástí naší kultury. A byli by až dodnes, kdyby toto soužití násilně neukončily násilné události během II. světové války v období holocaustu.Výstavu zatím navštívilo odhadem přibližně 50 návštěvníků. Další případné návštěvníky informujeme, že výstava potvrvá do pátku 1. prosince 2017. V případě zájmu lze kontaktovat správce židovského hřbitova v Lounech pana Fortíka, bytem hned vedle obřadní síně, tel.: 604 762 255.

Organizátoři výstavy děkují sponzorům a Nadačnímu fondu obětem holocaustu.

Fotogalerie panelů výstavy a dalších fotografií